Wyspa Chrissi- plaża, leżaki

Złota Wyspa Chrissi

Wycieczka aktualnie niedostępna

Kilka słów o Chrissi

Chrissi, zwana również Złotą Wyspą ma zaledwie 5 km długości, 1 km szerokości i jest niezamieszkała. Od Krety dzieli ją jedynie 15 kilometrów, a jej brzegi otacza morze Libijskie. Na wyspie panuje klimat subtropikalny, więc temperatura jest zawsze nieco wyższa niż na Krecie. Chrissi to przede wszystkim przepiękne plaże, delikatny piasek o złocistej barwie i krystalicznie czysta woda.

Wyspa jest rezerwatem przyrody, rośnie na niej największy, naturalnie uformowany las cedrowy w Europie. Większość drzew ma wiek ok 200 lat, a niektóre nawet 300 lat i osiągają wielkość 10 metrów. Drzewa cedrowe mają specyficzny, delikatny zapach o kojących właściwości. Wyspa znana jest również z niezliczonej ilości muszelek, które stały się jej wizytówką.

Na Chrissi nie ma typowej infrastruktury turystycznej, czyli hoteli, restauracji i sklepów z pamiątkami. Jedyna zabudowa to latarnia morska, kaplica oraz prosta tawerna. I bardzo dobrze!!! Dzięki temu Chrissi może zachować swoją rajskość, dziewiczość i piękno. Nic dziwnego, że została objęta ochroną programu Natura 2000.

Program Wycieczki

Wycieczka na Złotą Wyspę może być doskonałą alternatywą dla osób, które pragną odpocząć na rajskiej plaży.

Dojazd komfortowym autokarem do portu w miejscowości Ierapetra to ok 1,5 godziny (Malia, Stalida), a rejs statkiem 45 minut. Na wyspie spędzą Państwo ok 4 godzin.

Program wycieczki zależy od Państwa. Co właściwie można robić na Chrissi? Absolutnie nic i chyba właśnie o to chodzi. Rejs na Chrissi to przede wszystkim ucieczka od cywilizacji, zgiełku i hałasu. Oprócz plażowania zachęcam do spaceru po cedrowym lesie, zbierania muszelek i nacieszenia się cudownymi widokami. Polecam również zabranie ze sobą maski i rurki, aby podpatrzeć życie pod powierzchnią wody.

Cena oraz dni

Wycieczka aktualnie niedostępna. Wyspa Chrissi, ze względu na ochronę przyrody, jest zamknięta do odwołania